O nas

Biblioteka Pedagogiczna w Suchej Beskidzkiej jest jedną z 10 Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Istnieje od 1956 roku i od pół wieku służy wszystkim zainteresowanym edukacją i własnym rozwojem, a w szczególności nauczycielom, studentom wszystkich kierunków, osobom uczącym się i podnoszącym kwalifikacje oraz uczniom licznych szkół powiatu suskiego.

Posiada bogaty księgozbiór z zakresu pedagogiki, psychologii, nauk społecznych, przyrodniczych, językoznawstwa, geografii, historii, nauk stosowanych oraz wielu innych dziedzin wiedzy i działalności człowieka. Biblioteka gromadzi głównie wydawnictwa naukowe i popularnonaukowe, zwłaszcza związane z nauczaniem poszczególnych przedmiotów, a także literaturę piękną, szczególnie dzieła klasyków i lektury szkolne.

Dysponuje stale aktualizowanym warsztatem informacyjno-bibliograficznym, dostosowanym do potrzeb środowiska oświatowego. Stanowi on doskonałą bazę dla osób poszukujących materiałów do prac dyplomowych, magisterskich, referatów, a także służy pomocą nauczycielom w rozwiązywaniu problemów dydaktyczno-wychowawczych oraz poszukiwaniu nowych inspiracji i pomysłów w pracy z uczniem.

Pracownicy Biblioteki obok działalności usługowej zajmują się działalnością edukacyjną promując publikacje z zakresu nauczania i wychowania (wystawy, materiały informacyjne), a także prowadząc: zajęcia otwarte dla nauczycieli, praktyki zawodowe dla studentów bibliotekoznawstwa, punkt konsultacyjny i szkolenia dla nauczycieli bibliotekarzy, lekcje dla uczniów z zakresu edukacji czytelniczej, medialnej, informacyjnej i informatycznej oraz regionalnej.

Biblioteka włącza się w życie oświatowo-kulturalne miasta i powiatu, współorganizując konferencje dla nauczycieli i seminaria dla bibliotekarzy, uczestnicząc w obchodach ważnych wydarzeń i rocznic, wspierając istotne dla środowiska inicjatywy.

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok