O nas

Biblioteka Pedagogiczna w Suchej Beskidzkiej jest obecnie jedną z 10 Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Działa od 1956 roku. Ma swoja siedzibę w budynku Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Suchej Beskidzkiej, przy ulicy Adama Mickiewicza 23A.

Początkowo mieściła się w Szkole Podstawowej nr 1, a następnie przy ulicy Józefa Piłsudskiego 23 (do 2003 roku).

Prowadzi działalność na rzecz edukacji i rozwoju czytelnictwa w lokalnym środowisku Powiatu Suskiego i okolic. Biblioteka od ponad pół wieku (65 lat działalności w 2021 roku) powiększa i uaktualnia zbiory z różnych dziedzin wiedzy. Doskonali warsztat informacyjny, by odpowiadać na zmieniające się potrzeby lokalnego środowiska oświatowego: nauczycieli, studentów, uczniów i innych osób doskonalących się w różnych kierunkach wiedzy i umiejętności (pracowników instytucji, firm, rodziców). Biblioteka wspomaga doskonalenie kadry pedagogicznej, organizując warsztaty poświęcone edukacyjnemu zastosowaniu  nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Troszczy się o przekaz ponadczasowych wartości, prowadząc liczne zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Działalność Biblioteki:

  • WYSZUKIWANIE I UDOSTĘPNIANIE INFORMACJI Z RÓŻNYCH DZIEDZIN WIEDZY
  • WSPOMAGANIE PRACY NAUCZYCIELI I SZKÓŁ
  • WSPOMAGANIE DZIAŁAŃ EDUKACYJNYCH placówek oświatowych, kulturowych i innych
  • EDUKACJA CZYTELNICZA DZIECI I MŁODZIEŻY
  • EDUKACJA INFORMACYJNA I MEDIALNA
  • EDUKACJA REGIONALNA I PATRIOTYCZNA
  • EDUKACJA PRZYRODNICZA I EKOLOGICZNA
  • EDUKACJA INFORMATYCZNA

 

KTO MOŻE KORZYSTAĆ Z USŁUG BIBLIOTEKI? 

Każda pełnoletnia osoba, a także niepełnoletni uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą założyć konto z możliwością wypożyczania zbiorów. Młodsze, niepełnoletnie osoby (dzieci) mogą korzystać z konta założonego przez rodzica/opiekuna prawnego. 

W zajęciach organizowanych przez Bibliotekę mogą brać udział dzieci, młodzież (po wcześniejszym zgłoszeniu grupy przez opiekuna np. nauczyciela) oraz dorośli.

Wszystkie usługi i zajęcia prowadzone przez Bibliotkę są nieodpłatne.

Budynek biblioteki.
Sala dydaktyczna.
Wypożyczalnia
Wypożyczalnia księgozbiór.

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok