Wyszukiwarka

Polecamy książki

Ciekawe strony

Biblioteka poleca/grudzień 2010 PDF Drukuj Email
piątek, 17 grudnia 2010 15:42

Fronckiewicz Bożena, Kołodziejska Jolanta, Organizowanie i dokumentowanie pracy w szkole podstawowej : praktyczne rozwiązania, Warszawa 2010

Publikacja ma na celu wsparcie dyrektorów szkół, na których spoczywa odpowiedzialność za wdrażanie w szkołach nowej podstawy programowej i dostosowaniu prowadzonej dokumentacji do nowych wymagań. Książka zawiera praktyczne informacje dotyczące obowiązujących procedur oraz wzory dokumentów, wskazuje podstawy prawne uchwalania regulaminów organów szkoły, organizacji roku szkolnego oraz sprawowania nadzoru pedagogicznego.

 

Oleszkowicz Anna, Bąk Olga, Cieślik Anna, Sposób na wagary : jak radzić sobie z absencją uczniów?, Warszawa 2010

Poradnik zawierający wiedzę o przyczynach absencji szkolnej i właściwym postępowaniu nauczyciela z uczniem wagarującym. W książce zaproponowano metody diagnozy i niekonwencjonalne działania, pomocne w wyeliminowaniu  tego zjawiska.

 

Sutherland Colin, Sutherland Margaret, Uwolnij się od depresji : zostań swoim osobistym terapeutą, Kielce 2010

Książka zawiera ogólny opis depresji i praktyczne wskazówki oraz ćwiczenia wprowadzające w odpowiednie strategie, bardzo łatwe do zastosowania w codziennych sytuacjach. Autorzy uczą jak panować nad negatywnymi myślami i używać wyobraźni jako narzędzia wypełniającego życie pozytywną energią.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Lonex registrar ntchosting.com Valid XHTML and CSS.


Warning: Unknown: failed to open stream: No such file or directory in Unknown on line 0

Fatal error: Unknown: Failed opening required '/tmp/php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in Unknown on line 0