Wydarzenia

Grafika poglądowa przedstawia laptop, wokół niego m.in. lupa, kula ziemska.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie Filia w Suchej Beskidzkiej zaprasza na bezpłatne warsztaty online dla nauczycieli

Tworzenie kolekcji materiałów edukacyjnych w aplikacji Wakelet

Krótki opis warsztatów: Podstawowe narzędzia i funkcje programu Wakelet. Tworzenie multimedialnych kolekcji. Współpraca i udostępnianie kolekcji innym użytkownikom. Zastosowanie w edukacji.

Termin: 27.01.2023 r., godz. 16:00-17:30

Miejsce: online (Microsoft Teams)

Adresaci: wszyscy zainteresowani nauczyciele

Udział: bezpłatny, uczestnicy otrzymają zaświadczenia

Zgłoszenia: mailowe na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Link do szkolenia: link po otrzymaniu zgłoszenia mailowego

Serdecznie zapraszamy!

 

Na grafice widać włączony ekran komputera na niebieskim tle

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie Filia w Suchej Beskidzkiej zaprasza na bezpłatne warsztaty online dla nauczycieli

Piktochart - prezentacja w formie infografiki

Krótki opis warsztatów: Tworzenie, edycja i udostępnianie infografiki oraz plakatu. Dodawanie materiałów multimedialnych.

Termin: 20.01.2023 r., godz. 16:00-17:30

Miejsce: online (Microsoft Teams)

Adresaci: wszyscy zainteresowani nauczyciele

Udział: bezpłatny, uczestnicy otrzymają zaświadczenia

Zgłoszenia: mailowe na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Link do szkolenia: link po otrzymaniu zgłoszenia mailowego

Serdecznie zapraszamy!

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. H. Kołłątaja w Krakowie oraz Instytut Filozofii Akademii Ignatianum w Krakowie zapraszają do udziału w comiesięcznych wykładach filozoficznych online
przygotowanych przez Wykładowców z Instytutu Filozofii AIK.

Pierwszy wykład odbędzie się 23.01.2023 (poniedziałek)
pt. Czy możemy zaplanować dobre społeczeństwo przyszłości i osiągnąć je biotechnologią?,
który poprowadzi dr hab. Anna Bugajska, prof. AIK.


Więcej i informacji oraz zgłoszenia na warsztaty: 

 

2022 roku w siedzibie Biblioteki odbyło się 90 zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz 9 warsztatów dla nauczycieli. Wzięło w nich udział 1640 uczniów i nauczycieli, głównie z terenu Powiatu Suskiego.

Największym zainteresowaniem w naszej ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2022/2023 cieszyły się zajęcia z cyklu „Spotkanie z ciekawą książką”, „Zakodowana ścieżka przygód robota Photona”, "Poznaj swoje emocje", "Jak wzmocnić uwagę", "Efektywne uczenie się". Uczniowie chętnie brali udział w grze bibliotecznej: „Biblioteczny escape room”. 

Nauczyciele zapoznali się z propozycjami opracowania pomocy dydaktycznych w oparciu o nowe technologie. Biblioteka zorganizowała dla nich warsztaty na temat: tworzenia animacji i filmów edukacyjnych, wykorzystania wybranych narzędzi internetowych w edukacji oraz prowadzenia zajęć z robotami Photon i Lofi.

Wszystkie zajęcia były bezpłatne. Odbyły się w ramach wspierania pracy szkół i placówek oświatowych.

Uczniom i Nauczycielom Powiatu Suskiego dziękujemy za liczne, miłe i twórcze spotkania : )

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie Filia w Suchej Beskidzkiej

 
 
Na czerwonym tle widoczny jest odtwarzacz video online oraz inne elementy jak ikona wiadomości, przycisk play.

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla nauczycieli

Tworzenie filmów i animacji edukacyjnych w aplikacji Canva

Opis warsztatów: Podstawy edycji i sposoby zapisu filmu.

Termin: 28.10.2022 r., godz. 16:00-17:30

Forma: online (Microsoft Teams)

Adresaci: wszyscy zainteresowani nauczyciele

Udział: bezpłatny, uczestnicy otrzymają zaświadczenia

Zgłoszenia: mailowe na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Link do szkolenia: link po otrzymaniu zgłoszenia mailowego

InformacjeTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 33 874 24 04

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Pliki do pobrania

Zapraszamy szkoły podstawowe z województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym”, w związku z ogłoszeniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2022 - Rokiem Romantyzmu Polskiego.

Konkurs organizuje Samorząd Województwa Małopolskiego - Departament Edukacji. Głównym celem konkursu jest popularyzacja kultury obcowania z tekstem literackim wśród dzieci i młodzieży. Patronat Honorowy nad konkursem objęła Pani Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty. Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z województwa małopolskiego. Szkoła rejestruje swój udział poprzez formularz online do 30 września 2022 r.


Koordynator konkursu: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.
 

Serdecznie zapraszamy!

zajawka konkurs recytatorski

 

 
Na łące ustawiony jest koszyk z tekstami utworów Adama Mickiewicza.

Zapraszamy do wspólnego świętowania 11. edycji Narodowego Czytania, ogólnopolskiej akcji promującej literaturę polską i czytelnictwo. W tym roku czytamy Ballady i Romanse Adama Mickiewicza.

W dniach od 1 do 9 września, w godzinach pracy biblioteki na wszystkich odwiedzających naszą Bibliotekę czekają teksty wybranych ballad m. in.: Pani Twardowska, Świtezianka, Rybka, Rękawiczka, Romantyczność.

Zapraszamy do wspólnego czytania w Bibliotece lub zabrania utworów do domu i czytania w gronie rodzinnym.

Ballady i romanseNCz1

 

 

Książki na biurku, w tle półki z książkami.

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023:

 1. Wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji.
 2. Wspomaganie wychowawczej roli rodziny przez właściwą organizację i realizację zajęć edukacyjnych wychowanie do życia w rodzinie. Ochrona i wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
 3. Działanie na rzecz szerszego udostępnienia kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy, m.in. przez umożliwienie uczenia się języka łacińskiego już od szkoły podstawowej.
 4. Doskonalenie kompetencji nauczycieli do pracy z uczniami przybyłymi z zagranicy, w szczególności z Ukrainy, adekwatnie do zaistniałych potrzeb oraz kompetencji nauczycieli nowych przedmiotów wprowadzonych do podstawy programowej.
 5. Wspomaganie kształcenia w szkołach ponadpodstawowych w związku z nową formułą egzaminu maturalnego od roku 2023.
 6. Doskonalenie systemu kształcenia zawodowego we współpracy z pracodawcami – wdrażanie Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030.
 7. Rozwijanie umiejętności metodycznych nauczycieli w zakresie prawidłowego i skutecznego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesach edukacyjnych. Wsparcie edukacji informatycznej i medialnej, w szczególności kształtowanie krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie i mediach społecznościowych.
 8. Wsparcie nauczycieli i innych członków społeczności szkolnych w rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych uczniów, w szczególności z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.
 9. Podnoszenie jakości kształcenia oraz dostępności i jakości wsparcia udzielanego dzieciom i uczniom w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych i integracyjnych.

Więcej informacji na stronie serwisu Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 Więcej publikacji na temat dobrostanu nauczyciela zobacz zestawienie:Z okazji zbliżającego się Dnia Matki zostały przygotowane pakiety edukacyjnych kartek okolicznościowych, w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego pod patronatem honorowym Członka Zarządu Województwa Małopolskiego p. Marty Malec-Lech.

W Laurce dla Mamy dzieci będą miały możliwość stworzenia własnego rysunku i ofiarowania swoim Mamom. Laurka zawiera również informację zachęcającą Mamy do troski o swoje zdrowie.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych do odbioru Laurek (bezpłatne) w siedzibie naszej Biblioteki:

PEDAGOGICZNA BIBLIOTEKA WOJEWÓDZKA im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
FILIA W SUCHEJ BESKIDZKIEJ
ul. Adama Mickiewicza 23A
34-200 Sucha Beskidzka

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach przygotowanych przez naszą Bibliotekę z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek. Zajęcia są realizowane w maju i czerwcu. Tematyka zajęć łączy się z tegorocznym hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”:

1. "Kosmos w Bibliotece" - gra planszowa dla dzieci klas 1-4 szkoły podstawowej.

2. "Biblioteka - świat w jednym miejscu" escape room - zajęcia dla dzieci i młodzieży (szkoła podstawowa i średnia).

Zainteresowanych nauczycieli prosimy o wcześniejsze (telefoniczne) uzgodnienie terminu zajęć. 

Ponadto, wszystkie dzieci zachęcamy do udziału w naszej grze online "Kosmos i jego tajemnice".

 

Inne zajęcia realizowane przez Bibliotekę zobacz: Oferta zajęć dla dzieci i młodzieży 2021/2022

 

W piątek 29 kwietnia przekazałyśmy zebrane dary osobom potrzebującym. Są wdzięczni za okazaną pomoc. Naszym wspaniałym Darczyńcom z całego serca dziękujemy za ofiarowane: zabawki dla dzieci, artykuły papiernicze i szkolne, słodycze, odzież i obuwie dla dzieci i młodzieży, środki higieniczne i inne przydatne rzeczy.

 
Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom, a w szczególności:
naszym Koleżankom z PBW Filii w Wadowicach, Pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suchej Beskidzkiej, Szefostwu i Pracownikom firmy MAX-BUD w Budzowie, Pani Monice Miłobędzkiej-Basiurze (Gabinet Psychologiczno-Terapeutyczny w Suchej Beskidzkiej) oraz wszystkim innym, którzy się przyczynili do powstania tego przydatnego i miłego daru, trafiającego wprost w potrzeby rodzin tymczasowo zakwaterowanych w naszej okolicy.
 
Laurki od dzieci dla Darczyńców :-)

 1. Jak rozmawiać o wojnie?
 2. Zbiórka darów dla Ukrainy
 3. Tworzenie materiałów edukacyjnych w aplikacji Canva - warsztaty online
 4. Jak wzmocnić uwagę?
 5. „AKADEMIA WARTOŚCI” - bezpłatne wykłady online
 6. Wykorzystanie kodów QR w edukacji - warsztaty online
 7. Jak wspierać dziecko, nastolatka, rodzica… w radzeniu sobie z trudnymi emocjami
 8. Jak wspierać dziecko w dobie koronawirusa
 9. Tworzenie kolekcji materiałów edukacyjnych w programie Wakelet - warsztaty online
 10. Najmłodsi Małopolanie lubią czytanie!
 11. „Bądź eko z biblioteką - edukacja ekologiczna w szkole”. Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy
 12. Konkurs „Wnuczka, wnuczek edukuje - babcia, dziadek się stosuje!”
 13. Grywalizacja - sposób na atrakcyjną lekcję - warsztaty
 14. Zaproszenie do udziału w programie „DWUJĘZYCZNY PRZEDSZKOLAK”
 15. Grywalizacja - sposób na atrakcyjną lekcję - warsztaty
 16. Zabierz książkę na wakacje!
 17. Wykorzystanie narzędzi Dysk Google do tworzenia prezentacji i prostych stron internetowych
 18. Tworzenie quizów z wykorzystaniem aplikacji: Kahoot i Quizizz
 19. Wykorzystanie narzędzi Dysk Google do tworzenia prezentacji i prostych stron internetowych
 20. Formularze Google i Microsoft - przydatne narzędzia w pracy nauczyciela
 21. "Święty Maksymilian patronem trudnych wyborów" - konkurs dla uczniów małopolskich szkół
 22. Tworzenie quizów z wykorzystaniem aplikacji Learning Apps
 23. Testportal - program do tworzenia testów dla uczniów
 24. Nowe zasady korzystania z Biblioteki
 25. Genially - genialne narzędzie do tworzenia prezentacji i gier
 26. Pomoc dzieciom i młodzieży
 27. Prowadzenie lekcji zdalnych z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams
 28. Narzędzia edukacji zdalnej dla nauczycieli przedszkoli i klas I-III – warsztaty online
 29. Wordwall - proste narzędzie do tworzenia materiałów dydaktycznych – warsztaty online
 30. Narzędzia do prezentacji danych oraz pracy zespołowej: Padlet i Wakelet – warsztaty online
 31. „Biblioteka – wyzwania i możliwości”. Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy
 32. XX Dzień Papieski
 33. Pierwszy dzień jesieni
 34. Międzynarodowy Dzień Pokoju
 35. „Edukacja inaczej” – konferencja online Akademii WSB - 26.09.2020
 36. Dwujęzyczne wakacje małopolskich przedszkolaków – zapraszamy do udziału w projekcie!
 37. Wakacyjna oferta warsztatów online dla nauczycieli
 38. "Mieszkańcy Babiogórskiego lasu" - quiz dla dzieci z okazji Święta Małopolski
 39. Narzędzia do prezentacji danych oraz pracy zespołowej dla nauczycieli bibliotekarzy i nie tylko...
 40. Wybrane narzędzia dla nauczycieli bibliotekarzy (i nie tylko) tworzących szkolenia online
 41. 26 maja - Dzień Matki
 42. 100 rocznica urodzin Jana Pawła II
 43. Międzynarodowy Dzień Muzeów
 44. Ciekawe programy do tworzenia grafiki, ulotek, plakatów dla nauczycieli bibliotekarzy i nie tylko...
 45. Kreatywne narzędzia internetowe w pracy nauczyciela bibliotekarza i nie tylko... Cz. 2
 46. Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek
 47. Świat baśni Andersena - quiz czytelniczy. Tydzień Bibliotek 2020
 48. Godne polecenia z naszej czytelni online... Tydzień Bibliotek 2020
 49. Konstytucja 3 Maja
 50. Kreatywne narzędzia internetowe w pracy nauczyciela bibliotekarza i nie tylko... Cz. 1
 51. 23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
 52. 22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi
 53. Gry i zabawy z dziećmi - propozycje ciekawych stron internetowych
 54. 7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia
 55. 2 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
 56. Rok Świętego Jana Pawła II - wybór scenariuszy przedstawień, inscenizacji...
 57. „STANISŁAW MONIUSZKO - OBRAZY MUZYKĄ MALOWANE” – WYSTAWA PRAC KONKURSOWYCH
 58. Zajęcia dla dzieci i młodzieży 2019/2020
 59. „Stanisław Moniuszko - obrazy muzyką malowane” – konkurs
 60. Wakacyjny Klubik Programisty - zajęcia dla dzieci
 61. IV Nowe Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych – fotorelacja
 62. 99. rocznica urodzin św. Jana Pawła II - wystawa i zajęcia dla dzieci
 63. 8-15 maja XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 64. ZAWÓD BIBLIOTEKARZ - preorientacja zawodowa - zajęcia dla dzieci
 65. JUŻ WIOSNA! - zajęcia dla dzieci - EDUKACJA REGIONALNA
 66. II POWIATOWY FESTIWAL NAUKI
 67. KSIĄŻKA z biblioteki - zajęcia dla dzieci
 68. ZIMOWE ŚPIOCHY - zajęcia dla dzieci
 69. POLSKA – edukacja patriotyczna - podsumowanie zajęć dla dzieci
 70. POLSKA – edukacja patriotyczna – podsumowanie zajęć dla młodzieży
 71. DORADZTWO ZAWODOWE – EDUKACJA INFORMACYJNA – podsumowanie zajęć dla młodzieży
 72. Ferie zimowe 2019 - zajęcia dla dzieci
 73. Finał konkursu "Ta, co nie zginęła"
 74. WYNIKI Międzyfilialnego Konkursu Literackiego „Ta, co nie zginęła”
 75. 100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez POLSKĘ – zajęcia dla najmłodszych
 76. Polska 1918 - 2018. Stulecie odzyskania Niepodległości - wystawa
 77. Międzyfilialny Konkurs Literacki "TA, CO NIE ZGINĘŁA"
 78. BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNE - BIBLIOTEKI SZKOLNE
 79. MAŁOPOLSKIE DNI RODZINY 2018
 80. EDUKACJA DLA PRZYRODY
 81. BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE – zajęcia dla młodzieży
 82. ZAJĘCIA DLA NAJMŁODSZYCH
 83. POWIATOWY FESTIWAL NAUKI
 84. WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI - TIK
 85. HISTORIA PISMA - ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW
 86. ZAJĘCIA KOMPUTEROWE
 87. DUŻA I MAŁA OJCZYZNA - ZAJĘCIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW
 88. BIBLIOTEKI TRADYCYJNE I CYFROWE - ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW
 89. STANISŁAW WYSPIAŃSKI - WYSTAWA
 90. NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
 91. PRAWO AUTORSKIE - ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW
 92. II NOWE OGÓLNOPOLSKIE FORUM BIBLIOTEK PEDAGOGICZNYCH
 93. MAŁOPOLSKI FESTIWAL PROGRAMOWANIA
 94. Wystawa Babiogórskiego Parku Narodowego
 95. III Konferencja Naukowa z cyklu „Człowiek w świecie informacji” pt. „BEZPIECZEŃSTWO INFORMACYJNE”
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok