Wyszukiwarka

Polecamy książki

Ciekawe strony

Wydarzenia
HISTORIA PISMA - ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW PDF Drukuj Email

 

W listopadzie i grudniu odbyły się w naszej Bibliotece liczne zajęcia na temat historii pisma. Uczniowie mogli zorientować się w poszczególnych etapach rozwoju pisma (pismo piktograficzne, demotyczne, klinowe, ideograficzne, alfabetyczne), a także w różnych sposobach jego utrwalania na przestrzeni dziejów. Mieli też okazję podjąć własną aktywność tworząc i dekodując proste komunikaty, co okazało się bardzo ciekawe i przy okazji sprawiło niemało radości. 
ZAJĘCIA KOMPUTEROWE PDF Drukuj Email

W naszej Bibliotece organizujemy warsztaty z zakresu TIK dla nauczycieli oraz zajęcia komputerowe dla uczniów. W listopadzie i grudniu uczestnicy zajęć doskonalili swoje umiejętności w obsłudze programów: Word, Power Point, Paint, Pixlr, Kizoa, a także tworzeniu ciekawych prezentacji (Prezi) oraz w programowaniu (Scratch).

 

 
DUŻA I MAŁA OJCZYZNA - ZAJĘCIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW PDF Drukuj Email

 

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości gościliśmy dzieci z pobliskiego przedszkola. Zorganizowane dla nich zajęcia przybliżyły im piękno naszej Ojczyzny.

Dzieci obejrzały film o polskich symbolach narodowych (oprac. przez Instytut Pamięci Narodowej). Poznały legendę o początkach Polski, symbolikę naszej flagi, godła, a także historię hymnu narodowego. Podziwiały piękno i bogactwo naszej Ojczyzny zapoznając się z barwną mapą Polski przygotowaną specjalnie na tę okazję. Dzieciom przybliżono również tradycję ich Małej Ojczyzny - Małopolski. Zajęcia zakończył wspólny taniec do pieśni "Płynie Wisła, płynie".

 

 
BIBLIOTEKI TRADYCYJNE I CYFROWE - ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW PDF Drukuj Email

 

W październiku 2017 r. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w zorganizowanych w naszej Bibliotece zajęciach przybliżających wybrane biblioteki tradycyjne i cyfrowe.

Temat przeprowadzonych zajęć dotyczył wyszukiwania informacji w katalogach bibliotek tradycyjnych i cyfrowych oraz bazach z zakresu nauk przyrodniczych. Uczniowie zapoznali się katalogiem komputerowym Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie, czytelnią on-line oraz wybranymi bibliotekami cyfrowymi i bazami służącymi edukacji. Zapraszamy nauczycieli i uczniów do skorzystania z tej formy naszych zajęć.


 
STANISŁAW WYSPIAŃSKI - WYSTAWA PDF Drukuj Email

 

We wrześniu pracownicy naszej Biblioteki opracowali wystawę poświęconą życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego (spis publikacji). Stała się ona również istotnym elementem zajęć dla młodzieży, które odbyły się 29 września br. w naszej Filii. Gościliśmy nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół im. Walerego Goetla, a także ich koleżanki i kolegów z zaprzyjaźnionej szkoły w Niemczech, którzy przybyli do nas w ramach projektu uczniowskiej wymiany. Podczas zajęć uczniowie mieli za zadanie - w oparciu o publikacje udostępnione na wystawie, a także media elektroniczne - krótko i ciekawie zaprezentować postać i twórczość Artysty posługując się językiem angielskim. Przygotowali również inscenizacje wybranych fragmentów z „Wesela” w języku ojczystym i w przekładzie na język niemiecki.

 

To spotkanie wpisuje się również w ideę tegorocznej edycji Narodowego Czytania.


 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 1 z 7


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Lonex registrar ntchosting.com Valid XHTML and CSS.