Slide
33 874 24 04
Godziny otwarcia: pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00; śr. 8.00-15.00
Filia w Suchej Beskidzkiej
filia.sucha@pbw.edu.pl
Slide
Tel.: 33 874 24 04 e-mail: filia.sucha@pbw.edu.pl
Filia w Suchej Beskidzkiej

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Książka to skarbnica i nośnik informacji, pozwalający na przekazywanie zdobytej przez ludzkość wiedzy z pokolenia na pokolenie. Stanowiąc bezcenny przekaz o otaczającym nas świecie, jest niezbędna na wszystkich etapach rozwoju człowieka, od dzieciństwa po późną dorosłość. Obecnie książka może przyjmować różne postaci, od tradycyjnej po nowoczesną (elektroniczną), ale potrzeba ich czytania pozostaje niezmienna.

W tym roku po raz 25 obchodzić będziemy: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, a więc święto wszystkich wielbicieli książek - ustanowione przez UNESCO w celu popularyzacji czytelnictwa i ochrony praw autorskich wśród ogółu społeczeństwa. Każda edycja tego święta to okazja do podejmowania rozmów i akcji w przestrzeni publicznej na temat walorów czytelnictwa i ochrony praw autorów, które w dobie Internetu coraz częściej są łamane. Oficjalnym hymnem Światowego Dnia Książki stał się utwór, którego tekstem jest wiersz Tadeusza Różewicza „Włosek poety”, a muzykę skomponował Jan Kanty Pawluśkiewicz.

Zachęcamy do czytania książek nie tylko z okazji Dnia Książki i zapraszamy wszystkich Czytelników do skorzystania ze zbiorów naszej Czytelni on-line.

 książka1

 

© 2023 pbwsucha.pl          Deklaracja dostępności          Polityka prywatności