Slide
33 874 24 04
Godziny otwarcia: pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00; śr. 8.00-15.00
Filia w Suchej Beskidzkiej
filia.sucha@pbw.edu.pl
Slide
Tel.: 33 874 24 04 e-mail: filia.sucha@pbw.edu.pl
Filia w Suchej Beskidzkiej

Szanowni Czytelnicy!
W dniu 29 marca br. (Wielki Piątek) Biblioteka będzie czynna w godz. 8.00 - 15.00

Godne polecenia z naszej czytelni online... Tydzień Bibliotek 2020

Magiczna bajaderka. Antologia bajek / praca zbiorowa pod red. Aleksandry Pałki

Bajki dla dzieci, których autorami są polscy blogerzy. Każda z zawartych w antologii historii, choć bardzo różna od innych (tematyką, doborem słów, stylem), tworzy niezwykle ciepłą, edukacyjną i wciągającą mozaikę, której poznanie sprawi frajdę nie tylko dzieciom, ale także rodzicom. W zbiorze znaleźć można opowieści: o sile przyjaźni („Jak Kwasek poznał Promyczka”),  wierze we własne możliwości i łatwej do podważenia pewności siebie („O małym hipopotamie i wielkim bąku”), wiersze nawiązujące do dziecięcych obowiązków, takich jak np. nauka („Bajki o królewnach”) i wiele innych.

 

Jak moje dziecko może nauczyć się koncentracji? / Uta Reimann-Hohn

Poradnik przeznaczony dla rodziców, którzy chcą rozwijać istotną umiejętność swoich dzieci - uważność. Zawiera ćwiczenia i wskazówki dotyczące wspomagania koncentracji u dzieci i radzenia sobie z jej zaburzeniami. Dobra koncentracja jest bardzo przydatna w codziennym życiu, a nabiera szczególnego znaczenia, gdy dziecko rozpoczyna naukę szkolną. Istnieje bowiem ścisła zależność pomiędzy jej poziomem, a efektywnością uczenia się i zapamiętywania.
W książce autorstwa Uty Reimann-Hohn znajdziemy również informacje dotyczące rozwoju dzieci, dojrzałości szkolnej, a także testy pomocne w określeniu motywacji i ciekawości dziecka do nauki nowych rzeczy.

 

Zdolne dziecko. Zabawy z liczbami / Joanna Paruszewska

Na naukę nigdy nie jest za wcześnie szczególnie wtedy, gdy można ją połączyć z zabawą lub wpleść w codzienne obowiązki. Autorka podpowiada, w jaki sposób wykorzystać wrodzoną ciekawość dzieci bez konieczności posługiwania się skomplikowanymi pomocami edukacyjnymi czy drogimi zabawkami. Udziela praktycznych porad dotyczących wspomagania rozwoju małego dziecka poprzez pielęgnowanie wrodzonej ciekawości, wspieranie uzdolnień matematycznych i rozwijanie umiejętności logicznego myślenia.
W książce znajdziemy rady, jak wprowadzić dziecko w świat figur, liczb i podstawowych działań arytmetycznych, a także wiele ćwiczeń i aktywności, których podstawę stanowi otaczający nas na co dzień świat.  

 

Jak pomóc dziecku w radzeniu sobie ze stresem? / Beata Zielińska-Rocha

Pozycja autorstwa Beaty Zielińskiej-Rochy przeznaczona jest dla rodziców dzieci, które rozpoczynają swoją szkolną przygodę lub borykają się ze szkolnym stresem. To krótkie opracowanie składa się z trzech rozdziałów oscylujących wokół zagadnienia stresu dzieci. W pierwszej części znajdziemy wskazówki, jak zapewnić dziecku bezstresowe pierwsze dni w szkole. Druga część jest omawieniem problemu stresu u dzieci, opisuje jego objawów. Autorka doradza, jak zapobiegać nadmiernemu stresowi dziecka. Ostatnia część dotyczy pochwał, a przede wszystkim sposobu ich przekazywania, aby w przyszłości dziecko nie straciło zapału do nauki i nie bało się ciężkiej pracy.

 

Jak przetrwać bunt nastolatka / Anna Sowińska

Bunt nastolatka to bardzo ważny etap życia każdego młodego człowieka. Stanowi bodziec do usamodzielniania się i rozpoczęcia kolejnego życiowego okresu, w którym już nie rodzice, a my sami podejmujemy decyzje i o sobie stanowimy. Autorka porusza zagadnienie buntu oraz kryzysów na różnych etapach życia. Charakteryzuje proces dojrzewania u dzieci i okres fizycznej i psychicznej transformacji dzieci w nastolatków, z którymi rodzice muszą na nowo nauczyć się żyć. Sporo miejsca w książce poświęcono także plusom i minusom buntu młodzieńczego, jego objawom i konsekwencjom, z którymi w skrajnym przypadkach przychodzi się mierzyć. W książce “Jak przetrwać bunt nastolatka“ znajdziemy także mnóstwo rad i narzędzi służących nie tylko rodzicom, ale także samym nastolatkom. 

 

Pierwsze kroki do... wyjścia z depresji / Sue Atkinson

Depresja dotyka wielu ludzi na świecie, a bywa wciąż tematem tabu, o którym nie wypada głośno mówić. Sue Atkinson w swojej książce przekonuje, że depresja nie jest piętnem, tylko coraz powszechniejszą chorobą, którą można leczyć. W książce oprócz charakterystyki choroby, jej symptomów, znaleźć można praktyczne informacje, jak radzić sobie z problemami życia codziennego i odnosić małe sukcesy, a także gdzie szukać pomocy w walce z chorobą. Każdy rozdział dotyczy innego aspektu życia z depresją i zawiera krótkie ćwiczenia, stanowiące wsparcie dla zorganizowanego leczenia.

Czytelnia online dostępna dla użytkowników Biblioteki po zalogowaniu.

 

© 2024 pbwsucha.pl          Deklaracja dostępności          Polityka prywatności