Slide
33 874 24 04
Godziny otwarcia: pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00; śr. 8.00-15.00
Filia w Suchej Beskidzkiej
filia.sucha@pbw.edu.pl
Slide
Tel.: 33 874 24 04 e-mail: filia.sucha@pbw.edu.pl
Filia w Suchej Beskidzkiej

Międzynarodowy Dzień Pokoju

Pokój jest dobrem cennym, przedmiotem naszej nadziei, do którego dąży cała ludzkość. 

 Papież Franciszek

21 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pokoju ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W tym dniu, w szczególny sposób nawołuje się do zawieszenia broni i zakończenia konfliktów zbrojnych na całym świecie. Tegoroczna edycja ze względu na trwającą walkę z Koronawirusem, skupia się na szerzeniu współczucia, życzliwości i nadziei w obliczu pandemii.

Pokój jest dobrem cennym, przedmiotem naszej nadziei, do którego dąży cała ludzkość. 

 Papież Franciszek

 

21 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pokoju ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W tym dniu, w szczególny sposób nawołuje się do zawieszenia broni i zakończenia konfliktów zbrojnych na całym świecie. Tegoroczna edycja ze względu na trwającą walkę z Koronawirusem, skupia się na szerzeniu współczucia, życzliwości i nadziei w obliczu pandemii. Hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Pokoju 2020 są słowa: Shaping Peace Together (wspólne kształtowanie pokoju), które nawołują do podjęcia dialogu i budowania międzynarodowego bezpieczeństwa poprzez poszukiwanie wspólnych dróg walki z COVID-19.  

Pamiętajmy, że każdy z nas może czynnie włączyć się w tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju stosując się do kilku dobrze znanych już zasad:

 

 

 

© 2024 pbwsucha.pl          Deklaracja dostępności          Polityka prywatności