Nowe zasady korzystania z Biblioteki

Zasady i warunki korzystania ze zbiorów i usług Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie Filii w Suchej Beskidzkiej w czasie epidemii COVID-19:

 1. Biblioteka pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach:

  poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek:  8.00-17.00; 
  środa:  8.00-15.00
  sobota, niedziela i święta – nieczynne

 2. Biblioteka wypożycza zbiory na zewnątrz oraz udostępnia na miejscu w Czytelni
 3. Obsługa Czytelników na terenie Biblioteki odbywa się pojedynczo w holu Wypożyczalni z zachowaniem wszelkich rygorów bezpieczeństwa sanitarnego.
 4. Czytelnik zobowiązany jest do założenia maseczki zakrywającej usta i nos oraz do zdezynfekowania rąk.
 5. Zbiory zwrócone podlegają kwarantannie na czas 3 dni. W tym czasie nie będą wypożyczane.
 6. Zaleca się (ale nie jest to konieczne) wcześniejsze zamawianie materiałów bibliotecznych pocztą elektroniczną na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 33 874 24 04.
 7. Czytelnia udostępnia trzy miejsca dla Czytelników (w tym jedno stanowisko komputerowe) z zachowaniem rygorów bezpieczeństwa sanitarnego. Usługi skanowania i drukowania wykonuje bibliotekarz na zamówienie Czytelnika.
 8. Czytelnicy mogą składać zamówienia na bezpłatne skany wybranych fragmentów materiałów bibliotecznych (fragmenty artykułów, rozdziałów z książek), wyłącznie do użytku własnego ((Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych Art. 23 oraz Art. 27-28 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.). Będą one realizowane w miarę możliwości na bieżąco lub w kolejnym dniu roboczym. Zamówienia wraz z numerem karty Czytelnika należy przesyłać na adres mailowy Biblioteki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 9. Obecnie nie realizujemy zamówień na wypożyczenia międzybiblioteczne.
 10. Opłatę za niezwrócenie materiałów bibliotecznych w terminie można przesyłać na konto Biblioteki: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług : )

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok