Dla uczniów

Oferta zajęć dla uczniów w roku szkolnym 2020/2021

 

Zestawienie bibliograficzne


BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE


 

 Polecamy z naszych zbiorów:

Cudowny chłopak

R.J. Palacio

Piękna, oszczędna w słowa historia Auggiego, która w prosty sposób ukazuje, że każdy z nas jest inny i na swój sposób wyjątkowy. R. J. Palcio w swojej książce walczy z uprzedzaniami i utartymi schematami. Zachęca, aby otworzyć się na drugiego człowieka.
Sygnatura 46 109

Jak wytresować smoka

Cressida Cowell

Smoki naprawdę istnieją! Nie są jednak zbyt przyjaznymi stworzeniami. Zieją ogniem, mają ostre zęby, a mieszkańców Głuplandii traktują jak przekąskę. Nie da się ich zmusić do posłuszeństwa żadną metodą. Nie działają: krzyki, straszenie, zemsta, ani nawet częste karmienie. Wszystko jednak zmienia się, gdy wątłej postury wiking Czkawka poznaje bezzębnego smoka Oseska.
Sygnatura 46 124

Hobbit czyli tam i z powrotem

John Ronald Reuel Tolkien

Przygody hobbita Bilbo Baggins’a – fana wygodnego i spokojnego życia, który podczas podróży do Samotnej Góry przeżywa niezwykłe przygody, stawia czoła kolejnym wyzwaniom i odkrywa w sobie nowe pokłady siły oraz zalety, o których istnieniu nie miał pojęcia. Klasyka literatury fantastycznej.
Sygnatura 45 092

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

Niebo istnieje... naprawdę! :
o chłopcu, który odwiedził niebo : prawdziwa historia

Todd Burpo oraz Lynn Vincent

Książka poruszająca temat wiary w Boga. Bardzo ciepła i wzruszająca historia, która chwyta za serce oraz zmusza do przemyśleń na temat życia po śmierci.
Sygnatura 45 295

Papierowe miasta

John Green

Historia podróży, która przybliża głównego bohatera „Q” do poznania samego siebie. „Papierowe miasta” to książka o młodzieńczych fascynacjach i rzeczywistości, która często mija się z naszymi wyobrażeniami. Bestsellerowa pozycja popularnego autora literatury młodzieżowej - Johna Greena.
Sygnatura 45 690

Komputerowy ćpun

Krzysztof Piersa

Świat gier komputerowych widziany oczami tytułowego „ćpuna”, przed którym rzeczywistość wirtualna nie ma tajemnic. W swojej książce opisuje walkę z uzależnieniem, wychodzenie z nałogu oraz to, co musiał w swoim życiu poświęcić oddając się grom komputerowym.
Sygnatura 45 944

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

Córka Czarownic

Dorota Terakowska

W Wielkim Królestwie mieszka Dziecko o magicznych zdolnościach. Dorasta, uczy się i poznaje świat w otoczeniu opiekunek – czarownic. Dziewczynka dzięki ich poświęceniu i doświadczeniu może się rozwijać, poznawać czym jest empatia, pokora, zaangażowanie oraz poświęcenie.
Sygnatura 46 166

7 nawyków skutecznego nastolatka : obowiązkowy przewodnik młodzieży

Sean Covey

Życie nastolatka nie jest łatwe. Codziennie mierzy się z kolejnymi wyzwaniami stawianymi w szkole, domu i w relacjach z rówieśnikami. Początkowo mogą wydawać się one trudne do pokonania, dlatego warto mieć wsparcie. „7 nawyków skutecznego nastolatka” to skrzynka z narzędziami, które pomogą naprawić kiepsko działające relacje z rodzicami, ułatwią dokonywanie na co dzień lepszych wyborów, a nawet podreperują nastawienie do nauki.
Sygnatura 46 190

Praktyczny kurs fotografii

John Hedgecoe

Pozycja obowiązkowa dla osób interesujących się fotografią, a także wszystkich fanów robienia zdjęć. Z książki możemy nauczyć się podstaw fotografii i dowiedzieć, w jaki sposób wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.
Sygnatura 45 417

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek : 100 historii niezwykłych kobiet

Elen Favilli, Francesca Cavallo

Opowieści o niezwykłych kobietach, których losy zapisały się w dziejach ludzkości dzięki ich odwadze, pasji, zaangażowaniu oraz poświęceniu. Wzbogacona o piękne ilustracje, odzwierciedlające charakter oraz osobowość każdej z bohaterek książki.
Sygnatura 46 139

Dietoland

Sarai Walker

Żyjemy w świecie, w którym jesteśmy bombardowani wizerunkami ludzi o idealnych kształtach. Nie ma w nim miejsca na niedoskonałości, dodatkowe kilogramy czy fałdki tłuszczu. W swojej książce autorka „Dietolandu” Sarai Walker walczy ze stereotypami, współczesnymi kanonami piękną i namawia do pozostania „body positive”.
Sygnatura 46 113

Do wszystkich chłopców których kochałam

Jenny Han

Każdy z nas ma swoje tajemnice. Lara Jean - uczennica klasy maturalnej nie jest wyjątkiem. W szmaragdowym pudełku skrywa listy miłosne adresowane do chłopców, którzy nigdy nie powinni ich dostać… :)
Sygnatura 46 220

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

Dobre maniery : w domu, na przyjęciu, w szkole

[tekst Jarosław Górski]

Nikt nie rodzi się znając dobre maniery, każdy musi się ich nauczyć. Czasami nauka dobrych manier przychodzi nam z trudem i zajmuje wiele czasu, ale warto. W szkole, w domu, na podwórku czy placu zabaw bez dobrych obyczajów ani rusz!
Sygnatura 46 194

Szary Domek

Katarzyna Szestak

Każdy potrzebuje przyjaciela, a w szczególności Szary Domek, który wyrósł sam na ulicy Wietrznej. Nie ma mieszkańców ani przyjaciół, nie licząc Wiatru, który od czasu do czasu go odwiedza i świszczy coś „niezrozumiale”.
Sygnatura 45 571

Pszczoły

Piotr Socha ;
oprac. tekstu Wojciech Grajkowski.

Skąd się bierze miód i jak powstaje? Jak wygląda pszczela rodzina i gdzie mieszka? Kim jest bartnik? Co to jest nektar i czemu pyłek jest taki ważny? Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziemy w pięknie ilustrowanej książce autorstwa Piotra Sochy.
Sygnatura 46 142

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

Moja Polska

Katarzyna Sołtyk

Polska ma swoją kulturę, historię, tradycję i język. Ma także wielu ciekawych mieszkańców i wiele pięknych miejsc do odwiedzenia. Wszystkie powody do dumy z naszego pięknego kraju opisała w swojej książce Katarzyna Sołtysik - autorka książki „Moja Polska”.
Sygnatura 46 021

Szeptucha

Katarzyna Berenika Miszczuk

Każda‌ ‌osoba,‌ ‌która‌ ‌kończy‌ ‌studia‌ ‌medyczne‌ ‌ma‌ ‌obowiązek‌ ‌odbycia‌ ‌rocznych‌ ‌praktyk‌ ‌zawodowych,‌ ‌do‌ ‌czego‌ ‌Gosława‌ ‌Brzózka‌ ‌-‌ ‌przyszła‌ ‌pani‌ ‌doktor,‌ ‌niechętnie‌ ‌się‌ ‌stosuje.‌ ‌Przychodzi‌ ‌jej‌ ‌w‌ ‌końcu‌ ‌odbyć‌ ‌praktyki‌ ‌u‌ ‌szeptuchy‌ ‌ze‌ ‌wsi‌ ‌Bieliny,‌ ‌która‌ ‌nie‌ ‌dość,‌ ‌że‌ ‌stosuje‌ ‌wyłącznie‌ ‌domowe‌ ‌metody‌ ‌leczenia,‌ ‌to‌ ‌jeszcze‌ ‌warzy‌ ‌eliksiry‌ ‌i‌ ‌rzuca‌ ‌klątwy.‌ ‌Na‌ ‌domiar‌ ‌złego‌ ‌Gosława‌ ‌odkrywa,‌ ‌że‌ ‌słowiańscy‌ ‌bogowie‌ ‌w‌ ‌których‌ ‌nie‌ ‌wierzy,‌ ‌w‌ ‌przeciwieństwie‌ ‌d‌o ‌innych‌ ‌obywateli‌ ‌pogańskiej‌ ‌Polski‌, ‌naprawdę‌ ‌istnieją‌ ‌i‌ ‌zrobią‌ ‌wszystko‌, ‌aby‌ ‌o‌ ‌tym‌ ‌nie‌ ‌zapomniała.‌
Sygnatura 46 151

Asertywność i sztuka celnej riposty

Matthias Nöllke

Chyba każdy z nas chociaż raz w życiu miał problem z szybką i ciętą odpowiedzią na czyjeś pytanie. Czasami problemem był strach, innym razem zbyt silne emocje lub pytanie pełne krępujących i niewygodnych aluzji. Ripostowanie to sztuka, której jak majsterkowania można się nauczyć. Matthias Nöllke w swojej książce zaznajamia nas z podstawowymi technikami kontrowania i ułatwia osiągnięcie werbalnej skuteczności w każdej rozmowie.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok