Wyszukiwarka

Polecamy książki

Ciekawe strony

Biblioteka poleca/wrzesień 2010 PDF Drukuj Email
czwartek, 30 września 2010 23:35

Maksymowska Ewa, Werwicka Monika, Konflikty w szkole : niezbędnik dyrektora, Warszawa 2009

W książce omówiono mechanizmy narastania konfliktów w szkole. Wskazano w niej nie tylko najczęściej pojawiające się rodzaje konfliktów z uczniami i rodzicami, ale także z nauczycielami i Radą Pedagogiczną. Zawarto wskazówki jak postępować, by druga strona współpracowała na rzecz ich rozwiązania. Aby rozwiązywać pojawiające się w szkole problemy, dyrektor powinien być dobrym negocjatorem i mediatorem.


Jąder Mariola, Efektywne i atrakcyjne metody pracy z dziećmi, Kraków 2009

Książka dla wszystkim nauczycieli, którzy muszą umieć organizować warunki do wspierania rozwoju dziecka. Publikacja zawiera przykłady stymulowania, inspirowania, pobudzania aktywności dzieci oraz stwarzania możliwości samodzielnego uczenia się z zastosowaniem wybranych metod, technik i form organizacyjnych.


Słysz Anna, Arcimowicz Beata, Przyjaciele w Internecie, Gdańsk 2009

Publikacja porusza niezwykle istotne zagadnienia dotyczące korzystania przez dzieci i młodzież z internetu. Przybliża sposoby zawierania znajomości za pośrednictwem Internetu. Prezentuje pozytywne i negatywne strony poszukiwania wsparcia za pośrednictwem sieci. Omawia funkcjonowanie internetowych grup wsparcia społecznego dla młodzieży oraz rodziców mających problemy ze swoimi dziećmi.


Strelau Jan, Doliński Dariusz (red.), Psychologia akademicka. T.1-2, Gdańsk 2010

Dwutomowy podręcznik akademicki prezentuje aktualną wiedzę psychologiczną, pokazując jednocześnie, w jakich kierunkach rozwinęły się poszczególne subdyscypliny psychologii. Zawiera najnowsze badania z zakresu psychologii oraz dziedzin pokrewnych opisane przez najwybitniejszych polskich psychologów.


 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Lonex registrar ntchosting.com Valid XHTML and CSS.


Warning: Unknown: failed to open stream: No such file or directory in Unknown on line 0

Fatal error: Unknown: Failed opening required '/tmp/php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in Unknown on line 0