Slide
33 874 24 04
Godziny otwarcia: pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00; śr. 8.00-15.00
Filia w Suchej Beskidzkiej
filia.sucha@pbw.edu.pl
Slide
Tel.: 33 874 24 04 e-mail: filia.sucha@pbw.edu.pl
Filia w Suchej Beskidzkiej

7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia

Zdrowie jest wartością niezwykle cenioną przez współczesnego człowieka, do jego osiągnięcia bądź utrzymania dążymy przez całe życie.

Zagadnienie zdrowia obejmuje wiele obszarów naszego życia, skupiając się na jego fizycznym, psychicznym, społecznym i duchowym aspekcie. Osiągniecie dobrostanu i harmonii każdej z tych sfer, może okazać się czasem niezwykle trudne bez pomocy, jaką oferuje nam służba zdrowia.

World Health Day obchodzimy w dzień powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), stojącej na straży ochrony zdrowia w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych. Światowy Dzień Zdrowia to szansa na zwrócenie uwagi i inspiracja do podjęcia działań w najbardziej newralgicznych obszarach zdrowia publicznego. Hasłem tegorocznej edycji jest: „Uniwersalny zasięg/dostęp do opieki zdrowotnej”, który stanowi prawo każdego człowieka na wszystkich etapach życia.

7 kwietnia to także Dzień Pracownika Służby Zdrowia. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie epidemii nie zapominajmy o tych, którzy narażając własne życie, dbają o każdą osobę w potrzebie i dokładają wszelkich starań, aby zapewnić jej bezpieczeństwo. Zachęcamy do wyrażenia swojej wdzięczności, poprzez przestrzeganie zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia w związku ze światową pandemią i ograniczenie na ten czas kontaktów społecznych do minimum. Przyjdzie pora, że będziemy mieli możliwość je nadrobić… : )


zdrowie

 

 

© 2024 pbwsucha.pl          Deklaracja dostępności          Polityka prywatności