Slide
33 874 24 04
Godziny otwarcia: pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00; śr. 8.00-15.00
Filia w Suchej Beskidzkiej
filia.sucha@pbw.edu.pl
Slide
Tel.: 33 874 24 04 e-mail: filia.sucha@pbw.edu.pl
Filia w Suchej Beskidzkiej

22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi

„Oby nadchodzące Dni Ziemi były spokojne i pogodne dla naszego pięknego „statku kosmicznego”, jakim jest nasza planeta w miarę jak kręci się oraz krąży w mroźnej przestrzeni ze swoim ciepłym i wrażliwym ładunkiem ożywionej natury.”

- Sekretarz Generalny ONZ, U Thant, 21 marca 1971 r.

Ziemia jest skarbnicą dóbr naturalnych. To ona nas karmi, stanowi źródło surowców i minerałów, zapewnia warunki do przeżycia. Na przestrzeni wieków nauczyliśmy się, jak je wykorzystywać, czego świadectwem jest rozwój handlowy, gospodarczy i ekonomiczny państw świata. Niestety, przez długi czas nie mieliśmy świadomości, z jakim ryzykiem wiąże się nadmierna eksploatacja naszej planety. Dzisiaj, jednym z nadrzędnych celów polityki międzynarodowej jest zoptymalizowanie funkcjonowania naszej planety. Niezwykle ważna jest ochrona gatunków zagrożonych i ich odbudowa, a także troska o stan wód, gleby i powietrza.

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, który zwraca uwagę na problem ochrony naszej planety. Celem tej akcji jest promowanie postaw proekologicznych i zmienianie zachowań ludzi poprzez niwelowanie szkodliwych dla środowiska zachowań.

Wierzymy, że edukacja proekologiczna powinna zaczynać się od najmłodszych lat, dlatego zachęcamy do zapoznania się z propozycjami pakietów edukacyjnych dla dzieci, a także nauczycieli oraz z kampaniami społecznymi Ministerstwa Klimatu. Mamy nadzieję, że zainspirują do prowadzenia lekcji i innych edukacyjnych działań.

 

ziemia3

 

© 2024 pbwsucha.pl          Deklaracja dostępności          Polityka prywatności