Slide
33 874 24 04
Godziny otwarcia: pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00; śr. 8.00-15.00
Filia w Suchej Beskidzkiej
filia.sucha@pbw.edu.pl
Slide
Tel.: 33 874 24 04 e-mail: filia.sucha@pbw.edu.pl
Filia w Suchej Beskidzkiej
Na kremowym tle po lewej stronie okładka książki "O, choroba". Po Prawej stronie napis O, Choroba. miesiąc z Iskierką. Pod napisem kreskówkowa dziewczynka trzymająca na smyczy psa, do którego pochyla się kobieta.

O CHOROBA! - Miesiąc z ISKIERKĄ

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie Filia w Suchej Beskidzkiej jest partnerem akcji edukacyjnej „O CHOROBA! Miesiąc z ISKIERKĄ”, organizowanej przez Fundację ISKIERKA i Wydawnictwo Agora dla dzieci.

 
Wrzesień jest Miesiącem Świadomości Nowotworów u Dzieci. W tym czasie na świecie popularyzuje się wiedzę na ten temat pod hasłem #GoldSeptember z symbolem „złotej wstążki”.

Akcja „O CHOROBA! Miesiąc z ISKIERKĄ” trwa 4 tygodnie, od 15 września do 18 października. Jej celem jest zwrócenie uwagi na niezwykle ważny temat jakim jest doświadczenie choroby onkologicznej w życiu dziecka – zarówno jako małego pacjenta, jak i osoby w której otoczeniu chorują inni - rodzice, dziadkowie, kolega ze szkoły, sąsiadka. Akcja ma aspekt edukacyjny, pokazujący jak odnaleźć się w gąszczu informacji i emocji. Jak rozmawiać, jak i gdzie szukać wsparcia oraz jak go udzielać.

Idealnym elementem wspólnej rozmowy na ten ważny temat jest książka „O, choroba” Bogusia Janiszewskiego i Maksa Skorwidera, którą możecie wypożyczyć z naszych zbiorów (sygnatura 46.751). To wciągająca przygodówka, z dużą dawką humoru, która oswaja raka. Daje też niezbędną dawkę wiedzy, która pomaga zrozumieć zarówno samą chorobą, jak i chorego.

Zachęcamy także do skorzystania z bogatej bazy wiedzy Fundacji Iskierka. Fundacja m.in. uruchomiła portal wiedzy onkorodzice.pl oraz serię filmów na YT i podcastów z serii ONKOPORADNIK z zakresu wsparcia psychologicznego.

 

© 2024 pbwsucha.pl          Deklaracja dostępności          Polityka prywatności